top of page

הרצאות עיצוב גנים

.

צמחים, אינם אלא כתמים של צבע- בצורות, מרקמים וגדלים שונים, המתחברים האחד עם השני לכדי ציורים חיים. והגן אם כך- הרי הוא גלריה- בה מתחלפות תערוכות הציורים מדי תקופה. אלא שבשונה מציור על נייר, אותו אנו מציירים ותולים על הקיר- אז תמה העבודה, תהליך היצירה בגן, אינו מסתיים למעשה לעולם, הוא רק גדל, מתפתח, משתבח ומפתיע בכל פעם מחדש- בכל רגע, בכל שבוע, עונה ושנה. זו יצירה חיה המשתנה עם הזמן- הן מעצמה והן ע"י האדם. כאן טמון הסוד הנפלא והממכר, אשר מי שנשבה בקסמו, שוב לא יוכל להפסיק להיות גנן בנשמתו- אנחנו רק חלק מתהליך היצירה

מאז ומתמיד התנסתי ובחנתי את האומניות השונות, עד שיום אחד התחלתי לצייר עם עלים ופרחים. את כל הידע והנסיון שרכשתי במהלך השנים באמנות, יצקתי פנימה לתוך הגינה ומאז אני עוזר הגנן.

בסדרת הרצאות אלו, לקטתי פנינים יקרות מגני שלי והרי הן לפניכם- מלוות במצגת תצלומים עשירה ובדפי מידע.

תרבות הבר

הטבע כמקור השראה לעיצוב הגינה. בהרצאה נתבונן וננתח את מראות הטבע- מרכיביהם והיחסים שבינהם ומתוך כך נלמד על תפקידו של הגנן- שימוש בצבע, חומרים ומרקמים, ניגודיות, אור ועוד.

מציירים גינה

הגנן הוא צייר, וצבעיו הם עלים ופרחים. בהרצאה נלמד להבין ולהרגיש את הגינה, נכיר את מרכיביה השונים וכיצד לשלב בינהם. סוגי הצמחים, חומרים דוממים, שילובי צבעים, אור וצל ועוד.

סודות מלב הגן

סדרה בת שלוש הרצאות, בהן נצלול אל עומק הגן וניגע בליבו הפורח.

מחסן הצבעים

צבעים רבים. שילובים אינסופיים. איך נשמור על הגינה שלא תהפך לג'ונגל של צבעים? והאם אנו רואים את הצבע הירוק? בהרצאה זו נכיר את גלגל הצבעים, השפעת הצבע עלינו, שילובים מנצחים ואת החוקים לצביעת הגינה.

על עלים בגן

פרחים באים והולכים... אך העלים נמצאים איתנו תמיד והם אינם חייבים להיות ירוקים- כל קשת הצבעים מצויה בעלים שבטבע. הבסיס לגן מוצלח הוא צבעי עלוה מגוונים והשילוב בינהם ועל כך הרצאה זו.

ניגודים מושלמים

כמו בכל דבר בטבע, הדו-שיח שנוצר בין חומרים מנוגדים, הוא המפתח לחיות וענין. בהרצאה נחלק את הטבע לקבוצות חומרים, כגון צורה, צבע ותחושה, ונלמד כיצד לשלב בינהן בגינה, כדי ליצור ענין בכל מבט.

גני נושא

גנן על הגג

לגינת גג יש אופי אחר- השמים שסביב, הגובה הרב, השפעת השמש ואזורי הגינון. בעיצוב גגות, אנו צריכים לאמץ גישה שונה מאשר בקרקע ולהתחשב בנתוני הגג, סוגי ואופי הצמחים, מצע הגידול, התשתיות והעיצוב המקיף.

.

.

גנים מוצלים

רבים טועים לחשוב, שגינה מוצלת היא משעממת וחיוורת. אך אפשר גם אחרת. כאן המקום להכיר מגוון רחב של צמחים המיועדים לצל ותנאי גידולם, שילובי צבע בצל ורעיונות מקוריים להחיות פינות מוצלות ומוזנחות.

גני סוקולנטים

חשיבות רבה יש לצמחים מיוחדים אלו, במשטר המים הקיים אצלנו. בואו לגלות עולם קסום ולא מוכר של צבעוניות עזה, צורות נפלאות ותחזוקה אפסית- ה"עונתיים" החדשים בגינה.

צומח דומם

היכן עובר הגבול בין גן בו אלמנטים דוממים המשתלבים בו בטבעיות ובחן לבין גן שהוא מחסן של גרוטאות ישנות? על חפצי נוי, כדים ואדניות, ריהוט וסלעים אצלנו בגן.

תור הזהב

נצא לטייל בשדות השיבולים בין רגעי הזהב של הטבע, בשעות הזריחה והשקיעה ונפגוש את צמחי הזהב של האביב ושל הסתיו וכמובן את הצמחים זהובי-העד הנדירים.

הרצאות אחרונות
bottom of page